image
  • Освіта: неповна вища, фах за дипломом - дефектолог, логопед, кваліфікаційна категорія "спеціаліст",
    педагогічний стаж роботи 14 років
  • Життєве кредо: "Не зраджувати життєвій ході, не зупинятися і не відходити від життя "
  • Педагогічне кредо: "Робота - єдине, що рятує. Захоплюючись нею й отримуючи від неї задоволення, я забуваю усі образи!"
  • Для самоосвіти обрала тему: "Використання інноваційних компю'терних технологій у роботі з дітьми"

РУБРИКА «ВИ ЗАПИТУЄТЕ – ЛОГОПЕД ВІДПОВІДАЄ»

Чи повинна дитина в 3 роки правильно вимовляти всі звуки?

Трирічна дитина ще не повинна правильно вимовляти всі звуки рідної мови, проте має чути правильну чітку вимову від дорослих, але в жодному разі не «сюсюкання».

Коли звертатися до вчителя-логопеда, якщо у дитини порушена звуковимова?/Чи може дитина сама «виговоритися»?

Якщо дитині минуло 4 роки, а вона не вимовляє основні групи звуків, то думка, що дитина «виговориться» є хибною. Слід якомога швидше звернутись до фахівців.

Дитині вже 2 роки, а вона ще не говорить… Що робити?

Це може свідчити про наявність у малюка затримки мовленнєвого розвитку (ЗМР). Потрібно вжити таких заходів:

• перевірити слух дитини, зробивши аудіограму;
  • звернутися до невропатолога та логопеда, щоб визначити, чи є органічне ураження центральної нервової системи, зокрема мовленнєвих центрів кори головного мозку;
  • з’ясувати стан інтелекту в кабінеті дитячого психолога, дефектолога чи психіатра.

Яким має бути мовлення дитини перед школою?

Показники мовленнєвої готовності дитини до школи:

• Правильна звуковимова.
  • Повністю сформована складова структура, у т.ч. багатоскладових слів.
  • Вміння виконувати звуковий аналіз слів.
  • Багатий лексичний запас, насичений словами різних частин мови.
  • Сформована граматична будова (дотримання правил узгодження слів у роді, числі, відмінку тощо).
  • Використання складних синтаксичних конструкцій на позначення часових, просторових, причинно-наслідкових відношень.

Коли в садку переводять дітей у логопедичну групу?

Найчастіше логопед обстежує дітей четвертого року життя (молодша група) і скеровує на ПМПК (психолого-медико-педагогічна консультація), яка рекомендує навчання у групі компенсуючого типу для дітей з порушеннями мовлення (логопедична) на певний період. Засідання ПМПК відбувається за відповідним графіком. Дату засідання можна уточнити у вчителя-логопеда.

Які документи потрібні для зарахування дитини в логопедичну групу?

До засідання ПМПК потрібно підготувати такі документи:

1. Копія свідоцтва про народження дитини.
  2. Копія виписки (епікриз) з пологового будинку.
  3. Картка стану здоров’я і розвитку дитини (після обстеження всіх спеціалістів).
  4. Якщо дитина тривалий час перебувала на обліку у лікарні (лікувалась в стаціонарі) чи отримала посвідчення інваліда, потрібно мати копії виписки з установи, де лікувалась дитина, або копії медичного висновку та посвідчення інваліда.
  5. Якщо у дитини не сформоване мовлення чи знижений слух, потрібно мати копію аудіограми чи заключення лікаря-сурдолога.
  6. Амбулаторна медична карта.
  7. Паспорт батьків, що супроводжують дитину.

Психолого-педагогічне вивчення дітей здійснюється лише у присутності батьків або їх законних представників за їхньою заявою.

Батьки, пам’ятайте: «ДІАГНОЗИ В КАРТЦІ ДИТИНИ – ЦЕ НЕ СИГНАЛ ДО ПАНІКИ, А СИГНАЛ ДО ДІЇ!!!»

вул.Галицька 7а, м.Соснівка,
Львівська обл., 80193